Reservierung
444 0 280

Leto

Güzelliği efsanevi olan Koios ve Phoibe (Aydınlık) kızı Leto ile en güçlü tanrı olan Zeus, Zeus'un karısı Hera'yı güzelliği içinde bile kıskandıran hale getirdi.

Zeus'la buluştuktan sonra Leto, Apollo ve Artemis ile hamile kaldı. Hera Zeus'u kurtardı, ancak bu Leto'ya karşı kinini kolaylaştırmadı; kıskançlığı, Leto'ya zulmetmesini ve doğumunu önlemeye çalışmasını istedi.

Leto, Ege Denizi'nde koruma istedi ancak denizlerin tanrısı Poseidon göremedi; Böylece denizin dibine vurgulu sertliği ile vurdu, böylece sudan yükselmesine izin vererek uzun bir yarımada yarattı; Böylece, Leto sahile geri dönebilir ve hala doğmamış bebeklerini emniyete alabilir.

Poseidon, Leto'yu Hera'dan korumak ve onu mümkün olan en kısa sürede kıyıya götürmek içindi; Bu yüzden onu geçici olarak bir martıya dönüştürdü, böylece Leto güvenli yarımadaya uçabildi. Burada, bir zeytin ağacının gölgesinde, kızı Artemis ve oğlu Apollo'yu doğurdu.

Leto Artemis ve Apollo'nun doğum yaptığı Fethiye'deki efsanevi yarımada, şimdi Club & Hotel Letoonia'ya ev sahipliği yapmaktadır.

Dank! Ihre Anfrage wurde erfolgreich gewesen!
Es gab ein Problem! Bitte geben Sie eine gültige E-Mail-Adresse an!